O firmie

Softcontrols od wielu lat świadczy usługi dla Inwestorów oraz Generalnych Wykonawców inwestycji w całej Polsce.

 • 2005 r.
  Firma została zarejestrowana w 2005 roku jako działalność gospodarcza osoby fizycznej.
 • 2008 r.
  Od 2008 roku, stale realizujemy projekty związane z branżą automatyki HVAC. W ciągu kilku lat wykonaliśmy instalacje sterowania wentylacją i klimatyzacją w kilkuset restauracjach sieci AmRest Holdings tj.: KFC, Pizza Hut, Starbucks, Burger King, w szpitalach m.in.: w Nowym Sączu, Nieborowicach, zakładach produkcyjnych np. Sante. Na zlecenie firmy Carrier wdrożyliśmy sterowanie liniami technologicznymi przemysłowych systemów chłodniczych w takich zakładach jak Gillette, Procter & Gamble, Wedel, Gruplast, Ferrero czy Stora Enso. Prefabrykowaliśmy rozdzielnice dla Jeronimo Martins (właściciela sieci sklepów Biedronka). Początek działalności związany był także ściśle z branżą automatyki budynkowej, instalacjami BMS i monitoringiem mediów: biurowce The Park Warsaw, Willanów Office Park, Corner House w Warszawie, Kampus uniwersytecki w Białymstoku, Hotel & SPA Czarny Potok, Cinema City Felicity w Lublinie, Piastów Office Center (Budynek A) w Szczecinie, Szpital Swissmed Targówek w Warszawie.
 • 2012 r.
  Od 2012 roku, wdrażamy sterowanie procesem wytwarzania prądu elektrycznego poprzez spalanie biogazu pozyskanego z odpadów biologicznych, rozszerzając z czasem ofertę o energetykę i elektrotechnikę dla biogazowni.
 • 2013 r.
  Od 2013 roku wykonujemy instalacje procesowe dla spółek wodociągowych i komunalnych. Wśród Inwestorów dla których wykonywaliśmy instalacje są m.in.:
  Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie
  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Mińsku Mazowiecki
  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Morągu
  Zakład Komunalny w Halinowie
  Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Raciążu
  ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu
 • 2014 r.
  Zdobyte doświadczenie, dbałość o ciągły rozwój kompetencji pracowników, poznawanie potrzeb Klientów i dopasowanie oferty w taki sposób, aby sprostać ich wymaganiom, zaowocowało dynamicznym rozwojem firmy, co z kolei przełożyło się na decyzję o utworzeniu w 2014 roku spółki Softcontrols sp. z o.o., która od tego czasu realizuje coraz bardziej wymagające kontrakty.
 • 2015 r.
  Kolejnym krokiem na drodze rozwoju były instalacje sterowania silnikami kogeneracji – pierwsze uruchomienie miało miejsce w 2015 roku.