BMS w budynku biurowym MPWiK

Dodano 6 lutego 2018 do Realizacje

W ostatnim czasie nasza firma wykonała redundantny system zarządzania budynkiem, oparty na Platformie systemowej Wonderware, w nowej siedzibie MPWiK przy ul. Zaruskiego w Warszawie. Platforma Wonderware to system składający się z zestawu usług oraz aplikacji opartych o technologię ArchestrA, która pozwala tworzyć oraz rozwijać rozproszone aplikacje na wielu poziomach zarządzania informacją.

Wykonany przez nas system BMS został oparty na czterech wirtualnych serwerach. W zakres prac wchodziło między innymi wykonanie oraz uruchomienie układów sterowania komfortem pomieszczeń w oparciu o sterowniki Johnson Controls. Za pomocą sterowników nadrzędnych Saia Burgess Controls dokonano integracji systemu BMS z systemem sygnalizacji pożaru, sterowania oświetleniem (Cooper), monitoring rozdzielnic elektrycznych, systemu fotowoltaiki, klimatyzacji, central wentylacyjnych, produkcji wody lodowej oraz automatyki węzła cieplnego. Połączenie rozwiązań produktowych różnych dostawców wynikało ze wskazań Inwestora.

Zastosowane w trakcie realizacji protokoły komunikacyjne to Modbus TCP i RTU, Bacnet IP oraz MS/TP. Sieć strukturalna oparta została o ring światłowodowy z użyciem switchy Korenix.